serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
artykuly-10

06.02.2009
Najciekawsze z najlepszych wdrożeń IT - piąta edycja

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawca Miesięcznika Gospodarczego "Nowy Przemysł", po raz kolejny wyróżniło wdrożenia systemów informatycznych, które można uznać za wzór dla przedsiębiorstw przemysłowych i energetycznych.

Tytuł "Najciekawszych z Najlepszych" jest przyznawany za najciekawsze wdrożenia rozwiązań IT w przedsiębiorstwach przemysłowych - rozwiązań innowacyjnych, mających istotny wpływ na poprawę prowadzenia biznesu, podniesienia efektywności i konkurencyjności.

Przedstawiamy laureatów piątej edycji rankingu. Uroczystość wręczenia tytułów „Najciekawszych z najlepszych” odbyła się 3 lutego 2009 roku w Warszawie, podczas Forum „Zmieniamy Polski Przemysł”.

ISD Polska

KOMPLEKSOWY SYSTEM ZARZĄDZANIA NA BAZIE PAKIETU ORACLE E-BUSINESS SUITE

„Nowy Przemysł” wyróżnił ISD Polska za unikalnie kompleksowe wykorzystanie oprogramowania biznesowego w spółkach holdingu: ISD Polska, ISD Huta Częstochowa oraz ISD Trade.

Pakiet Oracle E-Business Suite wspiera w koncernie ISD nie tylko podstawowe obszary zarządzania jak finanse i logistyka, system wspiera również procesy planowania strategicznego, budżetowania i kontrolingu. Na uwagę zasługuje także fakt, że projekt jest prowadzony w holdingu międzynarodowym i odpowiada najlepszym światowym standardom branżowym.

Wyróżnienie odebrał Jarosław Turchyn, wiceprezes ISD Polska

Kopalnia Węgla Brunatnego Konin

WDROŻENIE ELEMENTÓW SYSTEMU SAP

KWB w Kleczewie jest pierwszą kopalnią w Polsce, która zdecydowała się na wdrożenie elementów zintegrowanego systemu zarządzania zasobami (klasy ERP).

Spółki sektora wydobywczego z uwagi na ograniczone możliwości finansowe rezygnowały dotąd z oprogramowania światowej klasy, jednak KWB Konin pokazała, że można pogodzić ekonomię z nowoczesnym zarządzaniem.

Firma wdrożyła funkcjonalności odpowiadające za zarządzanie finansami, kontroling, zarządzanie środkami trwałymi, a także elementy modułów gospodarki materiałowej, sprzedaży i zarządzania inwestycjami.
Pierwsze efekty - znaczące oszczędności - będą widoczne w obszarze gospodarki magazynowej.

Wyróżnienie trafiło do rąk Sławomira Mazurka, prezesa KWB Konin, który powiedział, że wdrożenie systemu ERP to dopiero początek informatyzacji. Spółka ma już wdrożoną hurtownię danych i przygotowuje się do wdrożenia kolejnych modułów SAP. W planach jest wdrożenie aplikacji Business Intelligence (marki Business Objects).

PKP Cargo

WDROŻENIE SYSTEMU ZARZĄDZANIA KAPITAŁEM LUDZKIM SAP HUMAN CAPITAL MANAGEMENT

Największy w Polsce kolejowy operator logistyczny boryka się z zaniechaniami inwestycyjnymi, zwłaszcza w dziedzinie informatyki. Sprawne wdrożenie systemu SAP Human Capital Management było pierwszym krokiem na drodze do nowoczesnego zarządzania spółką przy wsparciu światowej klasy oprogramowania. Wdrożenie było też nie lada wyzwaniem. System obsługuje w zakresie kadr i płac prawie 130 tysięcy osób.

- Będziemy wdrażać kolejne elementy systemu SAP, aby objąć wszystkie procesy w spółce a dzięki opanować sytuację kryzysową - powiedział Janusz Ćwikła, dyrektor Biura Promocji PKP Cargo, odbierając wyróżnienie.

Eiffage Budownictwo Mitex

WDROŻENIE APLIKACJI DO ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI BUDOWLANYMI ZINTEGROWANEJ Z MODUŁEM FINANSOWO-KSIĘGOWYM ERP (Microsoft Dynamics AX)

Większość przedsiębiorstw budowlanych posiada systemy do zarządzania podstawowymi procesami. Jednak niewiele z nich wykorzystuje informatykę do zarządzania realizowanymi projektami. Eiff age Budownictwo Mitex pokazał, że można wykorzystać oprogramowanie biznesowe w zakresie budżetowania i kontroli kosztów, zakupu usług i materiałów oraz rozliczeń z podwykonawcami i dostawcami, stając się wzorem do naśladowania przez inne firmy z branży.

- W dzisiejszych czasach o wyróżnienia będzie coraz trudniej. Wydaje mi się, że jesteśmy pionierami, jeśli chodzi o wdrożenie tego typu systemów w firmie zajmującej się budownictwem. Bez dobrego systemu zarządzania nie ma dobrego produktu, który wchodzi z firmy - powiedział Kryspin Jarosz, prezes Eiffage Budownictwo Mitex.


Miejskie Zakłady Komunalne w Kostrzyniu nad Odrą

WDROŻENIE SYSTEMU ZINTEGROWANEGO (firmy Logica Poland)

Do niedawna znaczące inwestycje informatyczne w przedsiębiorstwach komunalnych należały do rzadkości. Aktualnie, według prognoz analityków dostawcy wody, ciepła czy zajmujące się gospodarką komunalną stają się jednym z głównych odbiorców narzędzi IT.

Zakłady w Kostrzynie są jednym z pionierów, który postawił na kompleksową informatyzację. Wdrożenie systemu zintegrowanego obfitowało w innowacje i objęło wszystkie sery działalności przedsiębiorstwa.

- Nasza firma jest mała, ale informatycznie skomplikowana, tym milej odebrać to wyróżnienie - powiedział Olgierd Kłaptocz, prezes Miejskich Zakładów Komunalnych.

Autor: Adam Brzozowski

Źródło: www.wnp.plWszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS