serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
aktualnosci-10

19.02.2009
Masz pomysł na e-biznes? Do wykorzystania nawet milion zł z funduszy UE

16 lutego rozpoczęto przyjmowanie wniosków o dotacje w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wnioski przyjmowane są przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Każdy kto ma ciekawy pomysł na e-biznes może starać się o dotację z Unii Europejskiej. W ramach programu małe firmy i mikroprzedsiębiorstwa zajmujące się e-usługami, projektami cyfrowymi czy wdrożeniami elektronicznych rozwiązań B2B mogą ubiegać się o wsparcie finansowe. Proponowany projekt musi jednak spełnić dwa warunki: nie może to być projekt nowego sklepu internetowego ani inna usługa wykonywana przez człowieka. Pula środków przeznaczonych na dotacje do 2013 roku wynosi 850 mln euro a najbardziej innowacyjne pomysły mają szansę nawet na milion złotych dofinansowania.

Udział w programie mogą wziąć jedynie te firmy, które działają na rynku nie dłużej niż rok. PARP podpowiada jakie firmy mogą starać się o dotacje – na ich stronie można znaleźć przykłady serwisów społecznościowych  oraz aplikacji internetowych w modelu SaaS. Projekty, w których czynnik ludzki spełnia główną rolę takie jak sklepy internetowe czy serwisy pośredniczące np. w szkoleniach nie mają szans na unijne środki.

Pilotażowe przyjmowanie wniosków rozpoczęto już w 2008 roku. Zgłosiło się wówczas 452 przedsiębiorców, z czego zatwierdzono prawie co drugi wniosek (222). Otrzymali oni dotacje na łączną kwotę 95 mln złotych.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w serwisie PARP.

Źródło: Redakcja portalu spoleczenstwoinformacyjne.plDodaj komentarz
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 
Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS