serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
aktualnosci-10

20.02.2009
Wirtualne rozliczanie PIT-ów

W czwartek Spółka Giełdowa Power Media uruchomiła nową wersje serwisu www.pitroczny.pl. Poprzez portal można samodzielnie i bezpłatnie wypełnić roczne rozliczenie podatkowe.

Aby skorzystać z tego serwisu wystarczy komputer i dostęp do Internetu, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Podatnik nie musi znać przepisów prawa podatkowego ani oznaczeń formularzy, gdyż serwis przeprowadza go poprzez wszystkie etapy rozliczeń zadając proste i jasno sformułowane pytania o wysokość i źródła dochodów, rodzaje odliczeń czy dane identyfikacyjne podatnika.

Po wprowadzeniu wszystkich danych, system sam dokonuje obliczeń i umieszcza je w polach odpowiednich formularzy - deklaracje: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG. W razie wątpliwości podatnik zawsze może skorzystać z systemu pomocy a także w każdym momencie dokonać zmian wprowadzonych wcześniej danych. Co ważne, nie wymaga to zaczynania całej pracy od początku. Dodatkowo wypełnianie deklaracji można w każdym momencie przerwać i dokonać w innym terminie.

Osoby, które chcą  przekazać 1 proc. rocznego dochodu na cele charytatywne mogą skorzystać z zamieszczonej na stronie www bazy danych organizacji użytku publicznego.

Po wypełnieniu rozliczenia i odpowiedzi na ostatnie pytanie PIT jest gotowy do wydruku i złożenia w urzędzie skarbowym.

Portal pitroczny.pl umożliwia również przechowywanie deklaracji zgodnie z wymogami polskiego prawa – przez pięć lat PIT-y będą przechowywane w serwerowni i w każdym momencie będzie je można usunąć bądź zmodyfikować.

W tym roku serwis proponuje użytkownikom nową funkcję. Dzięki bezpłatnej usłudze e-Deklaracje uruchomionej prze Power Media PIT roczny można przez Internet wysłać bezpośrednio do urzędu skarbowego. Przedsiębiorca, użytkownik www.ifirma.pl nie musi posiadać kwalifikowanego podpisu elektronicznego ponieważ PIT zostanie wysłany przez odpowiednie osoby z Power Media, które posiadają e-podpis.

Aby skorzystać z usługi e-Deklaracje podatnik musi powiadomić o tym naczelnika urzędu skarbowego, który ma miesiąc na wydanie decyzji o akceptacji zgłoszenia.

Źródło: Redakcja portalu spoleczenstwoinformacyjne.plDodaj komentarz
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 
Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS