serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
aktualnosci-10

20.02.2009
Korzystaj z e-podpisu w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy rozpoczął współpracę z Krajową Izbą Rozliczeniową i jako pierwszy w Polsce wykorzystuje podpis elektroniczny przy sprzedaży lokat i kredytu gotówkowego.

Bank Pocztowy stworzył specjalny system klient-serwer, który za pomocą e-podpisu umożliwia korzystanie z sklepu z lokatami on-line oraz szybkiego kredytu gotówkowego „Raz Dwa”.

Dzięki zastosowaniu technologii KIR obsługa klientów banku jest wydajniejsza i daj możliwość dotarcia z proponowanymi przez bank produktami do odpowiedniego dla klienta miejsca – po wygenerowaniu dokumentu zawierającego dane osoby, która podpisała dokument podpis elektroniczny zostaje przesłany z serwera do aplikacji klienta w celu zdalnego zweryfikowania i podpisania przez pracownika banku.

Bank Pocztowy wykorzystuje również podpis w trakcie zawierania umów o kredyt gotówkowy w urzędach pocztowych.  Dzięki temu klient po złożeniu w okienku pocztowym wniosku o kredyt od razu otrzymuje decyzję kredytową, wydruk umowy oraz pieniądze. Umowa kredytowa jest podpisywana przez przedstawiciela Banku Pocztowego i podpisywana bezpiecznym podpisem elektronicznym.  Procedura uzyskania kredytu jest więc szybsza i pozwala znacząco zredukować koszty.

Źródło: Redakcja portalu spoleczenstwoinformacyjne.plDodaj komentarz
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 
Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS