serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
aktualnosci-10

20.02.2009
Poczekaj z zakupem nowego telewizora

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował, że do roku 2013 zostanie wstrzymane analogowe nadawanie sygnału telewizyjnego.

Nie wiadomo jeszcze jaki będzie standard wykorzystywany do cyfrowej emisji. W związku z tym prezes UKE, Anna Streżyńska apeluje, aby wstrzymać się z zakupem nowych telewizorów gdyż wymiana starego odbiornika na nowy może nie zapewnić gwarancji odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Aby móc z niej korzystać telewizory powinny być wyposażone w odpowiedni tuner albo zewnętrzny dekoder DVB-T, który zostanie podłączony do telewizora. Osoby, które będą korzystały z telewizji kablowej bądź satelitarnej nie będą musiały zmieniać odbiorników.

Do czasu, aż sytuacja z cyfrową emisją się nie wyjaśni Polacy powinni wstrzymać się z zakupem nowoczesnych odbiorników telewizyjnych. Sprzedawcy w ramach promocji oferują nowe telewizory, które niestety nie posiadają odpowiedniego dekodera co może spowodować, że po zmianie odbiornika na nowy będziemy musieli zaopatrzyć się dodatkowo w telewizję kablową bądź satelitarną.

Źródło: Redakcja portalu spoleczenstwoinformacyjne.plDodaj komentarz
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 
Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS