serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
aktualnosci-10

23.02.2009
Testy wirtualnego głosowania już wiosną

Agencja Adweb wraz z Stowarzyszeniem Polska Młodych pracuje nad serwisem, który umożliwi przeprowadzenie testowego e-głosowania.

Stowarzyszenie tworząc serwis brało przede wszystkim pod uwagę fakt, iż głosowanie tradycyjną drogą dla wielu ludzi jest zwykle sporym problemem, zwłaszcza dla studentów przebywających poza miejscem zameldowania, osób przebywających za granicą a także osób niepełnosprawnych.

Możliwość głosowania przez Internet sprawi, że będą mogli skorzystać bez żadnych problemów z jednego ze swoich podstawowych praw.

W serwisie, nad którym pracują członkowie Stowaryszenia Polska Młodych i agencja Adweb znajdzie się testowa wersja programu do głosowania. Dodatkowo każdy będzie mógł uzupełnić swoją wiedzę na temat wirtualnego głosowania a także podyskutować ze specjalistami na forum.

System, na którym będzie się opierało e-głosowanie został stworzony przez zespół  kryptologów i informatyków pod kierownictwem znanego na całym świcie specjalisty - prof. Mirosława Kutyłowskiego.

Jest to najnowocześniejsze na świecie urządzenie, które nie tylko oferuje weryfikalność dla odbiorcy, ale także utrudnia modyfikację oddanego głosu.

Prace  nad serwisem trwają i zgodnie z założeniami twórców powinien on pojawić się w kwietniu 2009 roku. Niedługo potem przeprowadzone zostaną wirtualne, testowe wybory.

Źródło: Redakcja portalu spoleczenstwoinformacyjne.pl



Dodaj komentarz
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 
Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS