serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
artykuly-10

23.02.2009
Naukowcy zhakowali systemy rozpoznawania twarzy wykorzystywane w laptopach

Producenci komputerów przenośnych, tacy jak Lenovo, Asus i Toshiba muszą usunąć funkcję biometrycznej autoryzacji ze swoich laptopów, ponieważ nie można poprawić błędu wynalezionego przez wietnamskich naukowców.

Nguyen Minh Duc z Uniwersytetu w Hanoi wraz z kolegami z powodzeniem obeszli systemy rozpoznawania twarzy znanych producentów, Lenovo Veriface III, Asusa SmartLogon V1.0.0005 oraz Toshiby Face Recognition 2.0.2.32, za pomocą zdjęcia autoryzowanych użytkowników oraz preparując podrobione obrazy twarzy. Oświetlenie i kąt podrobionego zdjęcia może być edytowany i dostosowany tak aby ominąć technologię rozpoznawania twarzy w laptopach z systemami Windows XP i Vista. Na konferencji Black Hat DC, Duc zademonstruje jak jego zespół dokonał złamania systemów autoryzacji oraz narzędzia zaprojektowanego przez naukowców.

Jak można wyczytać w oficjalnym piśmie wydanym przez zespół z Uniwersytety Hanoi, „Jednym z najważniejszych punktów jakie udało się nam wywnioskować podczas analizy algorytmów, to fakt iż wszystkie pracują na obrazkach, które zostały już przeprocesowane cyfrowo. W konsekwencji, uważamy że jest to najsłabszy punkt bezpieczeństwa w systemach rozpoznawania twarzy ogólnie, a szczególnie w systemach kontroli dostępu u trzech wyżej wymienionych producentów.”

Czytaj całość - Researchers Hack Faces In Biometric Facial Authentication Systems (wersja angielska)

 

Autor: Tomasz Sawicki

Źródło: Przegląd prasy zagranicznej przygotowywany przez MediarecoveryWszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS