serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
aktualnosci-10

23.02.2009
Nowy sposób walki z wirusami!

Kaspersky Lab opatentował nową technologię, która umożliwia wykrywanie i usuwanie złośliwego oprogramowania w tym także programów nieznanych, które zostały zainstalowane na komputerze użytkownika po jednorazowym ataku wirusa.

Najnowsza technologia opracowana przez Michaiła Pawluszczika opiera się na rejestrowaniu zdarzeń systemowych, które mogłyby wskazywać na obecność wirusa w systemie a następnie na określeniu skali powtarzalności tych zdarzeń w oparciu o te wpisy.

Wykrycie złośliwego pliku uruchamia moduł analizujący wcześniejsze incydenty i pozwala na ustalenie źródła i czasu infekcji. Sprawdzane są również wszystkie zdarzenia związane z incydentem źródłowym dzięki czemu możliwe jest wykrycie wszystkich szkodliwych programów, w tym także tych, które nie były wcześniej znane.

Technologia Kaspersky Lab szkodliwe pliki usuwa bądź umieszcza w kwarantannie. Dodatkowo przerwane zostaje działanie szkodliwego oprogramowania i przywrócone zostają pliki systemowe z zaufanej kopii  zapasowej. Użytkownik komputera wszystkie dane o wirusach może przesłać do producentów oprogramowania antywirusowego co umożliwi prace nad nowymi rozwiązaniami w walce ze złośliwym oprogramowaniem.

Źródło: Redakcja portalu spoleczenstwoinformacyjne.plDodaj komentarz
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 
Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS